Petra vavříková/ 20 června, 2023/ Aktuality

Naše jednota pořádala v neděli 18.6.2023 Přebory v miniházené 4+1 a v čase, kdy se koná mnoho mládežnických turnajů po celé republice přijela do Ostravy krom „domácích“ jednot (Poruba, Klimkovice, Karviná, Ostrava, Hrabůvka), i družstva z Juliánova a Kostelce na Hané.

Přebory jsme se rozhodli uspořádat v krásném areálu Základní školy Dětská v Ostravě – Porubě, se kterou úzce spolupracujeme a ve všem nám vedení školy vyšlo maximálně vstříc. Navíc vyšlo počasí a děti si tak mohly užít sportovní neděli se vším všudy. Naši skvělí rodiče nám pomohli s organizací a zajistili jak zdravotnický dozor, tak občerstvení pro malé i velké účastníky. O organizaci samotných utkání se postaraly naše dorostenky Adéla Dobrozemská, Alice Jamková, Nafissatou Mbaye, Ema Rozumová a Markéta Ustrnulová, kterým tímto děkujeme. Předat medaile přišly i dvě hráčky interligového týmu žen – Aneta Misková a Aneta Kavalová.

Miniházená se hrála ve dvou kategoriích – MINI a PŘÍPRAVKA. V každé kategorii bojovaly týmy ve dvou skupinách, kdy pak první dvě družstva postoupila do bojů o medaile, další dvě pak hrála o umístění. Kolem 16 h bylo dobojováno a rozdávaly se diplomy a těm šťastnějším i medaile. Každé družstvo si odneslo drobné odměny a vyhlásili jsme také tzv. ALL-STARS tým. Vybrali jsme z každého týmu jednotlivce, který nás svým výkonem zaujal.

Konečné pořadí:

MINI: 1. Kostelec n.H., 2. Poruba A, 3. Hrabůvka, 4. Klimkovice B, 5. Juliánov, 6. Ostrava, 7. Poruba B, 8. Klimkovice A

ALL-STARS MINI: Lukáš Coufal (Kostelec), Isabela Holá (Poruba A), Lucie Škrkoňová (Hrabůvka), Jonáš Stavinoha (Klimkovice B), Alex Jaroš (Juliánov), Jakub Slucký (Ostrava), Agáta Vaňková (Poruba B), Nela Hebdová (Klimkovice A)

PŘÍPRAVKA: 1. Ostrava, 2. Juliánov, 3. Kostelec n.H., 4. Klimkovice A, 5. Hrabůvka, 6. Klimkovice B, 7. Karviná, 8. Poruba

ALL-STARS PŘÍPRAVKA: Adéla Konečná (Ostrava), Jessica Evers (Juliánov), Petr Kalabis (Kostelec), David Pátek (Klimkovice A), Liliana Osmola (Hrabůvka), Marie Pokorná (Klimkovice B), Natálie Gírová (Karviná), Valentina Neuwirthová (Poruba)

Trenérku našich nejmenších Kristýnu Tichou jsme poprosili o hodnocení výkonu našich třech týmů:

Přípravka:
„Děti z přípravky stále sbírají zkušenosti a proto každá střela na bránu je radostí a pokud z ní padne gól, o to větší ta radost je. Děti bojovaly v každém utkání, a to i v případě slziček, které po chvilce v zápalu „boje“ přešly. Prohrály sice všechna utkání, ale prioritou u těchto dětí je házenou se bavit a radovat se z každého drobného pokroku, a to se podařilo.“

Mini B:
„Mix děvčat z mini a přípravky, které dostaly možnost ukázat co v nich je a nespoléhat se tak na starší a „zkušenější“ děvčata. Všechny se s tím popraly na výbornou a v zápasech nás velmi mile překvapily. Byť vyhrály pouze jedno utkání, není třeba šetřit chválou. Dokázaly se uvolnit 1:1, popasovat se s úkolem „vzít to na sebe“, ale především získaly trošku toho sebevědomí a sebedůvěry, což některým hráčkám dosud chybělo.“

Mini A:
„Tým děvčat starších a zkušenějších, pro které to byl v červnu už třetí turnaj, takže se nabízely dvě možnosti. Buď se ukáže závěrečná únava nebo děvčata prokážou své zkušenosti, které na předchozích turnajích získaly. Zvítězila možnost druhá, kdy tým ve skupině ani jednou neprohrál a neprohrál ani v dalším utkání skupiny o 1.-4.místo. Čekalo je proto poslední utkání, pomyslné finále s týmem z Kostelce na Hané. První poločas se děvčatům dařilo se soupeřem držet tempo, druhý poločas už rychlostně nezvládaly a utkání tak prohrály. Ovšem je třeba vyzdvihnout, že i vzhledem k tomu, že utkání bylo velice tvrdé, naše děvčata to nevzdala a rvala se jako lvice až do konce utkání. Odměnou tak byla medailová pozice, po 14 dnech opět stříbrná😊 Doufáme, že tato děvčata mohou být pro naše mrňousky vzorem, že pílí a tvrdou prací ta odměna jednou přijde.“😊

Závěrem děkujeme všem týmům za hladký průběh celého turnaje, hráčům a hráčkám za skvělé výkony a bojovnost a v neposlední řadě našim skvělým rodičům za pomoc při organizaci.